Novinky
nové djembe lenke

Navštivte takéNabídka nástrojů Africký import - dovoz zboží a uměleckých předmětů přímo z Afriky

Nabídka nástrojů pro muzikoterapii

Podporujeme
www.unicef.cz  www.afro.czVýroba a použité materiály

1.Druhy dřev použitých pro výrobu djembe prodávaných v tomto obchodě a jejich popis:

IROKO - Mahagon
Popis: Iroko je středně těžké až těžké dřevo patřící mezi nejcennějších z afrických dřev. Iroko je velmi trvanlivé, jádrové dřevo odolné proti houbám, dosti odolné proti hmyzu i termitům, odolné proti povětrnostním vlivům, hnilobě i vodě. Iroko se vyznačuje značnou rozměrovou stabilitou. Dřevo lesklé, nevonné, na povrchu mastné, někdy se u starších stromů ve dřevě vyskytují kamenité usazeniny (kameny různých velikostí a tvarů). Stromy dorůstají výšky 40-50 m s průměrem kmenů 80-120 cm s načernalou, tmavě hnědou vrásčitou, šupinatou, tvrdou kůrou, vylučující bělavý latex na vzduchu tvrdnoucí. Iroko roste roztroušeně v různých lesních formacích (vlhkých stále zelených, vlhkých polo-opadavých i opadavých, galeriových) v celém tropickém pásmu Afriky (od Sierra Leona v západní Africe po Tanzanii a Mozambik na východě). Je to světlomilná dřevina, krásné stromy rostou na holinách, u cest, na vyvýšeninách Guinei a na Pobřeží Slonoviny.
Barva: Iroko má barvu jádra zpočátku šedožlutou až světlehnědou, na vzduchu rychle tmavne na zlatou až olivově hnědou, někdy až na čokoládově hnědou barvu. Textura stejnorodá.
Využití:
Řezbářství, exteriéry a konstrukce.
Technická charakteristika:
průměrná hmotnost čerstvého dřeva (kg/m3): 1000 - 1100
průměrná hmotnost při 12% vlhkosti (kg/m3): 700-760 (tvrdost o něco vyšší než český dub)
Další používané názvy: Iroko (Chlorophora excelsa), Kambala, Rokko, Mufula, Semli, Amoreira, Abang, Odum, Bang.

LINGUE - Mahagon
Popis: Lingue je těžké až velmi těžké, tvrdé, rozměrově stabilní s velmi s nízkou srážlivostí a vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, hmyzu, houbám a chemikáliím. Nevelké hodnoty sesychání tangenciálním a radiálním směrem svědčí o nízké tendenci dřeva k sesychání a praskání. Toto dřevo je odolné proti látkám s nepříznivými účinky. Stromy se dorůstají výšky 30 až 40 metrů, s vysokými kořenovými náběhy sahajícími do výšky až 2 metrů. Průměr kmene je 120 až 150 cm. Doussie se vyskytuje ve vlhkých pobřežních lesích Mozambiku, stále zelených deštných až poloopadavých, někdy i suchých lesích na pobřeží Guinejského zálivu od Senegalu po Kongo, střední a východní rovníkové Afriky. Doussie má teplou, oranžovohnědou barvu, která postupem doby – vlivem světla a vzdušného kyslíku – tmavne a barevně připomíná mahagonové dřevo.
Barva: Světle červená narůžovělá, světlehnědá, dřevo časem tmavne na tóny červenohnědé barvy. Dekorativní jádro, ve dřevě se vyskytují práškovité (zkamenělé) uloženiny a zóny se zvláštním pnutím dřeva. Bělové dřevo bělavé až světle nažloutlé.
Využití:
Řezbářství, stavby.
Technická charakteristika:
průměrná hmotnost při 12% vlhkosti (kg/m3): 700-800
Další používané názvy: Lenké, doussié

2.Výroba djembe

Videa z výrobny Iroko djembe prodávaných v tomto obchodě:

Zpracování kmene
Tvarování a dlabání
Výroba obručí a natažení
Objednávka
Obchodní podmínky
Kontakt

Jak k nám
Sklad a zkušebna
Časté dotazy